Армовані геосинтетичними матеріалами грунтові конструкції, що сприймають зусилля на згин
Анотація
Дослідження роботи ґрунтових конструкцій, армованих геосинтетичними матеріалами, виконували експериментально на малорозмірних моделях і чисельним моделюванням з використанням програмного комплексу PLAXIS. Досліджували моделі конструкцій фундаментних подушок для зміцнення слабких основ і протизсувних споруд з метою підвищення стійкості схилів. Конструкції являють собою об'ємно замкнуті системи, міцність яких визначається їх геометрією, міцністю геосинтетичних матеріалів на розтяг і міцністю їх з’єднання, видом і щільністю заповнювача. Вони можуть розподіляти напруги по площі, сприймати зсувні навантаження ґрунту на схилі, виконувати функцію дренажу. Армована сітка розподіляє напруги по всій площі армування, що забезпечує збільшення несучої здатності основи фундаменту і зменшує його деформації. У свою чергу, геотекстиль виконує функцію розділяючого шару між ґрунтом основи і заповнювачем. З огляду на те, що геосітка працює на розтяг, а ущільнений наповнювач – на стиск, наближено можна вважати, що під дією зовнішнього навантаження армовані ґрунтові конструкції працюють як плита на пружній ґрунтовій основі.
Конструкції з оболонкою з міцних геосинтетичних матеріалів, що щільно заповнені щебенем, гравієм або відсівом, працюють на згин, розподіляючи вертикальні або горизонтальні навантаження по площі. В протизсувних спорудах такі конструкції передають зсувний тиск на стійкі ґрунти та виконують функції дренажу.
Завантаження
Посилання
Drukovanyi, М. F., & Маtveev, S. V. etc. (2006). Reinforced foundations of buildings and structures. Vinnytsia: UNIVERSUM.
Korchevskyi, B. B. (2004). Horizontal reinforced bases under the foundations of buildings. Vinnytsia: UNIVERSUM.
Prihodko, А. P. (2013). Experimental studies of soil-reinforced structures. Materials of the scientific and technical conference with international participation. Moscow: Paleotype.
Mirsaiapov, N.Т., & Popov, A.O. (2010). Evaluation of strength and deformability of reinforced soil bases. Geotekhnika, 4, 58–67.
Geosynthetic materials in road construction: branch construction norms VBN V.2.3-2-544:2008. (2008). K.: Ukravtodor.
German Geotechnical Society. (1997). Recommendations for reinforcements made of geosynthetics – EBGEO.
Florin, V.А. (1959). Fundamentals of soil mechanics (Vol.1). Leningrad–Moscow: Stroiizdat.
Оleinik, А.Ya. (1978). Filtration calculations of vertical drainage. Kyiv: Naukova dumkа.
Engineering protection of territories, buildings and structures from landslides and rockfalls. General principles: DBN В.1.1-46:2017. (2017). Kyiv: SE “Ukrarkhbudinform”.
Переглядів анотації: 150 Завантажень PDF: 196
Авторське право (c) 2018 А.І. Bileush, V.L. Fridrihson, A.I. Kryvonog, V.V. Кryvonog
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.