Рецензування
I. Наукові статті, які надійшли до редакції журналу, проходять рецензування згідно з встановленим порядком.
У журналі прийнято такі види рецензування статей:
- рецензування головним редактором або його заступником (main editor peer review);
- відкрите рецензування офіційним рецензентом (open peer review) — зовнішнім фахівцем відповідного наукового профілю;
- одностороннє «сліпе» рецензування одним із членів редколегії (single-blind — рецензент знає про автора, автор про рецензента — ні);
- двостороннє «сліпе» рецензування (double-blind — обидва не знають один про одного).
Для забезпечення якісного незалежного рецензування поданих до публікації матеріалів рецензентами запрошують вчених, які здійснюють дослідження за відповідною спеціальністю.
II. Рішення щодо обрання одностороннього та/або двостороннього «сліпого» рецензування приймає головний редактор.
ІІІ. Рецензія має однозначно характеризувати теоретичну або прикладну значимість дослідження, співвідносити висновки автора з визнаними науковими концепціями. Необхідним елементом рецензії повинна слугувати оцінка рецензентом особистого внеску автора статті в рішення розглянутої проблеми. Доцільно відзначити в рецензії відповідність стилю, логіки й доступності викладу наукового характеру матеріалу, а також зробити висновок про достовірність і обгрунтованість висновків автора.
Рецензія має містити такі елементи:
- Назва статті.
- Автор.
- Відповідність статті тематиці журналу.
- Актуальність.
- Наукова новизна.
- Дотримання структури змісту наукової статті.
- Повнота і достатність розкриття теми в анотації.
- Якість оформлення матеріалів.
- Зауваження рецензента.
- Висновок рецензента.
- Відомості про рецензента, підпис, дата.
ІV. Після отримання рецензій редколегією приймається остаточне рішення про опублікування або відмову в опублікуванні статті.
На підставі прийнятого рішення автор повідомляється (по e-mail або поштою) про прийняте рішення щодо публікації його статті. У разі відмови у публікації рецензенти залишаються анонімними.
V. Редколегія має право направляти статті на додаткове зовнішнє анонімне рецензування. Головний редактор надсилає рецензенту лист з проханням про рецензування. До листа додаються стаття і рекомендований вид рецензування.
VI. Наявність позитивних рецензій не є достатньою підставою для публікації статті. Остаточне рішення про наукову новизну та отриманий науковий результат публікації приймає редакційна колегія.
VII. Оригінали рецензій зберігаються в редакції журналу.
VIIІ. За наявності в статті істотної частини критичних зауважень рецензента та загальній позитивній рекомендації редколегія може віднести матеріал до розряду полемічних та друкувати його в порядку наукової дискусії.