Визначення класу міцності бетону за динамічним модулем пружності при ультразвукових випробуваннях
Анотація
Клас міцності бетону встановлюється за середньою міцністю і його однорідністю в контрольованій партії. За відсутності прямої функціональної залежності, основою отримання таких показників, ультразвуковим імпульсним методом, є градуювальні залежності між міцністю бетону на стиск і швидкістю (часом) поширення ультразвуку у бетоні. При випробуваннях стандартні процедури передбачають встановлення нових або коригування базових залежностей шляхом паралельних механічних випробувань зразків бетону відібраних з конструкцій. Недотримання таких вимог може призвести до значних похибок, при визначенні міцності і однорідності бетону, і як наслідок, до недостовірної оцінки класу міцності бетону в конструкціях.
Характеристикою міцності бетону, функціонально пов'язаною з швидкостями поздовжніх і поперечних хвиль у зразках, є динамічний модуль пружності. Сучасні технічні засоби дозволяють однозначно ідентифікувати і з високою точністю вимірювати швидкості таких хвиль, що значно спрощує його визначення.
Застосування динамічного модуля пружності для оцінки класу міцності бетону в конструкціях потребує обґрунтування його зв’язку з нормованими показниками міцності. Згідно будівельних норм таким показником є початковий модуль пружності, що відповідає конкретному класу міцності бетону.
Проаналізована і експериментально підтверджена відповідність динамічного модуля пружності, початковому модулю пружності, для важкого бетону.
В практичних роботах, це дає змогу застосовувати визначені за результатами акустичних вимірювань фактичні показники динамічних модулів пружності, для переходу до класів міцності бетону в конструкціях.
При випробуваннях бетону ультразвуковим імпульсним методом, у разі неможливості відбору зразків для порівняльних випробувань, зв’язок динамічного модуля пружності з класом міцності бетону дозволяє коректно вибирати базову градуювальну залежність для конкретного діапазону міцності.
Завантаження
Посилання
Concretes. Ultrasonic method of strength determination: DSTU B V.2.7-226:2009. (2010).
Assessment of in-situ compressive strength in structures and precast concrete components: DSTU B EN 13791:2013 (EN 13791:2007, IDT). (2014).
Kliuev, V. V. (Ed.). (1986) Instruments for nondestructive testing of materials and products: Reference book (Book 2). Moscow: Mashynostroenie.
Krylov, N. A., Kalashnikov, V. A., & Polishchuk, A. M. (1966). Electronic methods of concrete quality control. Leningrad: Stroiizdat.
Sudakov, V.V. (1980). Quality control and reliability of reinforced concrete structures. Leningrad: Stroiizdat, Leningrad Branch.
Jones, R., & Facaoaru, I. (1974). The nondestructive methods of concrete testing (Transl. from Romanian). Moscow: Stroiizdat.
Concrete and reinforced concrete structures. Basic provisions: DBN V.2.6-98:2009. (2011).
ASTM D 2845-05 Standard Test Method for Laboratory Determination of Pulse Velocities and Ultrasonic Elastic Constants of Rock: ASTM D 2845-05. (2005).
Переглядів анотації: 196 Завантажень PDF: 257
Авторське право (c) 2021 V.P. Hlukhovskyi, S.M. Samoilenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.