Вплив тиску в бетоноводі на несучу здатність буроін’єкційної палі за властивостями ґрунтової основи при її влаштуванні
Анотація
На сьогоднішній час буроін’єкційні палі є одним з найпоширенішим видів фундаментів для влаштування на них багатоповерхових будинків. Свою популярність вони отримали за рахунок відносно невеликої вартості, швидкості влаштування та значної величини допустимого навантаження за властивостями ґрунтової основи. Однак, в практиці будівництва неодноразово виникають ситуації коли прогнозована величина несучої здатності палі за властивостями ґрунтової основи суттєво менша, ніж отримана за результатами випробування статичним навантаження вдавлювання. Як правило, причини такої значної різниці залежать від багатьох факторів: неточності вивчення інженерно-геологічної будови, від обладнання, яке використано для влаштування паль, дотримання мінімально необхідних технологічних параметрів при влаштуванні паль.
В більшості випадків, однією з основних причин значного зменшення несучої здатності паль за властивостями ґрунтової основи є такий параметр, як тиск бетону в бетоноводі при їх влаштуванні. Досить часто виробнику паль ставлять умову, щоб перевитрати бетону не були більше нормативного значення, яке рівне 26% від геометричного об’єму свердловини під палю. Таким чином, хочуть отримати економію бетону на влаштування палі. Однак, такий підхід до економії бетону в результаті веде до значно більших перевитрат, оскільки при незначному тиску величина несучої здатності паль за властивостями ґрунтової основи може бути до двох разів менше. В такому випадку, кількість паль необхідно збільшувати в два рази, внаслідок чого отримана економія бетону при влаштуванні палі 10…15% приведе до його перевитрат в 100…200%.
В статті наведено результати випробування пальстатичним вдавлювальним навантаженням на майданчику будівництва, де були використанні різні величини тиску в бетоноводі для дослідних кущів. Наведені величини зменшення несучої здатності паль в залежності від тиску в бетоноводі.
Завантаження
Посилання
Переглядів анотації: 209 Завантажень PDF: 166
Авторське право (c) 2020 Kovalskyy R.K.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.