ЗМІНА ОДНОРІДНОСТІ МІЦНОСТІ БЕТОНУ В МОНОЛІТНОМУ БУДІВНИЦТВІ

  • L.O. SHEINICH the State Enterprise "The State Research Institute of Building Constructions" Kyiv, Ukraine https://orcid.org/0000-0002-7684-9495
  • М.G. MYKOLAIETS the State Enterprise "The State Research Institute of Building Constructions" Kyiv, Ukraine https://orcid.org/0000-0002-8823-3401
  • Y. KRYLOV the State Enterprise "State Research Institute of Building Construction", Kyiv, Ukraine
  • V. M. PETRENKO “KANBUD” LLC, Kyiv, Ukraine
  • V.V. SPIVAK “Innovation and technological center “Kovalska” LLC, Kyiv, Ukraine
  • A.S. SURMACHEVSKYI “ASTOR & CO” LLC, Kyiv, Ukraine
  • S.A. CHYKHMAN “KANBUD” LLC, Kyiv, Ukraine
Ключові слова: високоміцний бетон, коефіцієнт варіації, міцність при стиску, статистичний контроль, суміш бетонна

Анотація

Проведено порівняльний аналіз визначення міцності при стиску на 28 добу тверднення високоміцних бетонів класу С50/60 на зразках, виготовлених на бетонному заводі, а також виготовлених на будівельному майданчику та вибурених із конструкції залізобетонних колон монолітно-каркасного житлового будинку.
Встановлено, що при проектуванні складу бетонів необхідно враховувати коефіцієнт варіації бетону, що виготовляється на певному заводі. Коефіцієнт варіації бетону відіграє важливу роль при виконанні розрахунків конструкцій, оскільки від його значення залежить величина мінімально необхідної міцності бетону.
В статті досліджуються зміни коефіцієнта варіації та середньої міцності бетону заформованого і витриманого в різних умовах та від різних заводів-виробників м. Києва.
Методом аналізу статистичних даних, отриманих за певний період, виявлена різниця за міцністю при стиску бетону різних бетонних заводів м. Києва, які постачали бетонну суміш на будівельний об’єкт. На результати вливають безліч факторів серед яких і культура технологічного процесу під час виготовлення бетонної суміші та закладення мінімально необхідної міцності готового бетону.
За отриманими результатами і спостереженнями розроблено рекомендації щодо догляду за високоміцним бетоном під час його тверднення
в монолітних залізобетонних конструкціях житлового або промислового будівництва з врахуванням особливостей тверднення бетону, зумовлених умовами бетонування в літній та зимовий час. Також, контролювались ідентичність проведення укладання бетонної суміші в опалубку та її ущільнення у всіх конструкціях.
Отримані експериментальні дані ряду бетонних заводів м. Києва для визначення показника внутрішньосерійної міцності, при стиску бетону та її коефіцієнта варіації згідно з чинними в Україні нормативними документами у літній та зимовий період будівництва на всіх етапах виготовлення бетону.

Завантаження

Данные скачивания пока не доступны.

Посилання

.

Переглядів анотації: 36
Завантажень PDF: 19
Опубліковано
2021-07-12